Super Sprzedawca
- nowy program bonusowy dla najlepszych

Liczysz na nowych klientów? Chcesz, żeby kupujący robili u Ciebie większe zakupy? Zostań Super Sprzedawcą! Twoje oferty dostaną nowe wyróżnienie i przyciągną klientów wirtualnymi monetami.

Super Sprzedawca

Klienci chętniej kupują u najlepszych sprzedawców, którzy mają wysokie oceny i sprawnie realizują zakupy. Ale to nie wszystko! Dodatkowo zakupowy szał nakręcają wirtualne monety. Dzięki nim liczba Twoich klientów i wartość ich zakupów może wzrosnąć średnio o 15%.*

*Dane: Allegro 2017

Zostań Super Sprzedawcą i wykorzystaj wszystkie bonusy, aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów.

Co zyskasz jako Super Sprzedawca?

 • Klienci zobaczą oznaczenie Super Sprzedawca przy wszystkich Twoich ofertach
 • Program bonusowy Monety na stronie i w aplikacji Allegro zwiększy Twoją sprzedaż
 • Klienci chętniej wybiorą Twoje produkty niż oferty zwykłych sprzedawców
 • Będziesz mógł testować nowe funkcjonalności Allegro
 • Zaprosimy Cię do udziału w ekskluzywnych wydarzeniach
 • Zapewnimy Ci priorytetową pomoc

Co dają wirtualne monety?

Kupujący uwielbiają zbierać punkty i korzystać z kuponów rabatowych. Na Allegro dajemy im wirtualne monety. Oferty Super Sprzedawców będą oznaczone monetami zarówno w aplikacji, jak i na stronie allegro.pl. Po wprowadzeniu monet w aplikacji Allegro ruszył prawdziwy szał zakupów. Potwierdzają to nasze dane:

+18% - częściej wybierane oferty z monetami

+15% - wzrost wartości zakupów

+15% - wzrost liczby kupującychKupujący tak pokochali monety, że 20% zbieraczy monet wybiera już tylko oferty oznaczone ich symbolem. 10 lub 20 monet mogą zamienić na kupony 10 zł lub 20 zł i wykorzystać na kolejne zakupy. Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj: monety.allegro.pl

Jak zostać Super Sprzedawcą?

Już wkrótce w zakładce Moje Allegro sprawdzisz, czy spełniasz warunki przyjęcia do programu. Jeśli tak, wystarczy jedno kliknięcie, a my maksymalnie w ciągu 21 dni zweryfikujemy Twoje zgłoszenie i przyznamy oznaczenie Super Sprzedawcy.

Jakie warunki musi spełniać Super Sprzedawca?

Jeśli masz Konto Firma i spełniasz poniższe warunki, możesz zostać Super Sprzedawcą.

 • Liczba ocen: min. 100 ocen za ostatni rok (w tym min. 20 za ostatnie 30 dni)
 • Średnia ze wszystkich ocen: min. 4,95
 • Brak ostrzeżeń i blokad za naruszenie regulaminu
 • Maksymalnie 1 nierozwiązana dyskusja na każde rozpoczęte 5 000 transakcji z ostatnich 30 dni (maks. 5)
 • Najwyższa jakość obsługi klienta - po zgłoszeniu do programu nasz zespół indywidualnie weryfikuje jakość obsługi klienta (treść odpowiedzi na oceny, korespondencja w dyskusjach, zgłoszenia od kupujących)

Harmonogram

Lipiec

 • Na początku lipca w zakładce Moje Allegro sprawdzisz, czy spełniasz warunki przystąpienia do programu
 • Podamy szczegóły przyznawania Monet do ofert Super Sprzedawców

Sierpień

 • 9 sierpnia – zamknięcie programu Standard Allegro
 • 10 sierpnia – start programu Super Sprzedawca

Co ze Standardem Allegro?

Standard Allegro to oznaczenie, które od 2011 roku promowało najlepsze oferty. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło, także wymagania klientów. Dzisiaj prawie co druga oferta ma oznaczenie Standardu Allegro, dlatego to wyróżnienie straciło swoją wyjątkowość.

Program Standard Allegro będzie działał do 9 sierpnia 2017 roku. Po tym czasie to oznaczenie zniknie z ofert Allegro, przestaną też obowiązywać zniżki związane ze Standardem.

FAQ

Kiedy dowiem się, jak wygląda wyróżnienie ikoną Super Sprzedawca i monetami moich ofert?

Projekt graficzny oznaczenia pokażemy w lipcu. Wtedy też przedstawimy szczegóły dotyczące wyróżnień monetami ofert Super Sprzedawców.

Czy jedno ostrzeżenie wyklucza z programu Super Sprzedawca?

Super Sprzedawca musi prezentować najwyższą jakość obsługi i oferty, w tym przestrzegać zasad opisu ofert i miniaturek zdjęć. W przypadku naruszania zasad nasi administratorzy wysyłają mailem upomnienie lub ostrzeżenie. Upomnienia nie wyklucza z programu, ale ostrzeżenie - już tak.

Czy konta, które należały do Standardu Allegro, automatycznie zostaną Super Sprzedawcami?

Nie. Program Standard Allegro zostaje zamknięty 9 sierpnia. Super Sprzedawca jest niezależnym od niego programem wyróżniającym najlepszych sprzedawców i będzie wymagać osobnej rekrutacji sprzedawców.

Dlaczego program nazywa się “Super Sprzedawca”?

Postanowiliśmy użyć określenia, które przeniknęło do języka potocznego i jest mocno rozpoznawalne i kojarzone z Allegro. Nazwa Super Sprzedawca jest najbardziej zrozumiała zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców.